Rannavõrkpalliturniir tuleb kordamisele

Kui muidu kurdavad eestimaalased, et ka suvel valitseb meil halb suusailm, siis 27. juulil oli hoopis kuumus see, milles rannavõrkpalliturniiri ärajäämist süüdistati.

„Eelnevalt oli teada, et tuleb viis meeskonda, aga kahjuks jõudis kohale ainult üks – ukrainlased Kuusalust,” tõdes võistluste korraldaja ja kohtunik Arvo Liivamägi kurvalt. Aga rannavõrkpalli nii ei mängi, et teisel pool võrku kedagi palli tagasi löömas pole.

Kohalikud, kes olid lubanud tulla, tõid puudumise põhjuseks kuuma ilma, perekondlikud asjaolud jm. Hoolimata kõigest meeldis Ukraina meestele Loksa rand väga, lubasid, et järgmisel korral kutsuvad teisigi võistkondi ka kaasa.

Aastaid tagasi oli Loksa rannavõrkpalliturniiril osalejaid kuni paarkümmend võistkonda, nüüdseks on aga traditsioon Liivamäe sõnul katkenud – vanad enam ei mängi ja uut põlvkonda pole peale kasvanud.

Võib aga vabalt juhtuda, et proovime augusti lõpul-septembri algul, kui ilmad ilusad püsivad, võrkpallurid uuesti turniirile kutsuda. Ehk siis pole õhk ega liiv nii kuumad, et mängida ei kannata.