Ujumise intensiivkursus

Miks peaks iga laps ujuda oskama? Sest ujumine pakub väikesele inimesele mitmekülgseid arenemisvõimalusi, nii füüsiliselt kui vaimselt. Ning mis kõige olulisem – ujumisoskus tagab rõõmsama ja ohutuma elu!

5. augustil algab spordikeskuse ujulas just lastele mõeldud intensiivkursus. Kolme nädala jooksul saavad osalejad treener Monika Tõnningu käe all kas päris algusest alustada või juba olemasolevaid oskusi täiendada.

Treeningud toimuvad kolm korda nädalas: esmaspäeval, kolmapäeval ja neljapäeval kell 17 algajatele ning kell 17.45 edasijõudnutele.

Kursuse hinnaks on 27 eurot, üksikpileteid treeningutele osta ei saa.

Kursuse eesmärgiks on lisaks ujumisoskuse arendamisele ka uute, septembrist esimest korda trennis käima hakkavate laste sissejuhatamine regulaarsetesse treeningutesse ning ujumisoskuse arendamise võimaluse pakkumine neile, kes sügisel algajate rühmast edasijõudnutesse edasi liikuda soovivad.

„Kui laps kolme nädala jooksul ujumist päris selgeks ei saa, teeb ta siiski suure sammu edasi ja saab septembris juba julgemalt jätkata,” innustab treener Tõnning.

Tema juhendamisel algavad septembris ka täiskasvanute ujumistreeningud, teisipäeviti kell 20.

Loksa Spordikeskuse ujula on pärast suvepuhkust taas avatud 1. augustist (esmaspäevast reedeni kella 8-21.30, laupäeval ja pühapäeval kella 10-21).

Laps oskab ujuda, kui ta saab hakkama 200meetrise kompleksharjutusega.

See sisaldab järgmisi elemente:

– laps hüppab sügavasse vette ja ujub 100 meetrit rinnuli asendis;

– sukeldub, toob käega põhjast eseme;

– püsib paigal puhates ja asendeid vahetades kolm minutit;

– ujub seejärel 100 meetrit selili asendis ja väljub veest.

Allikas: www.kooliujumine.ee