Uus trenn – MOVEMENT

Alates 4. septembrist on kõigil soovijatel võimalik osaleda uues ja Eestis ainulaadses MOVEMENT treeningus.

„Mind ei huvita, milline inimene välja näeb, tahan teada, mida ta oma kehaga teha oskab, milleks tegelikult võimeline on, millised on tema liigutuste ulatuse piirid ja kuhu neid nihutada annab!” on treener Asko Külmsaar paar aastat tagasi ajakirjale Sport tunnistanud.

Harjutuste tegemisel on tema eesmärk rakendada tööle iga viimane kui lihas ja seda kogu trenni vältel. „Lisaks soovin õpetada inimestele konkreetseid oskusi, milleks on näiteks kätelseis, erinevad sillad, harjutused rõngastel, köiel ronimine ja palju muud,” ütleb Asko. MOVEMENT trennist saad kaasa parema liikuvuse, painduvuse ja tasakaalu, arenevad ka jõud ja vastupidavus. Atleetlik välimus on lisaboonus, aga see pole eesmärk omaette.

„Mäng ja mängulisus on põhimõte, millest ma alati kinni pean. Lõbus peab olema! See hoiab motivatsiooni kõrgel, paneb märkamatult pingutama ja toob inimese trennisaali tagasi,” teab mees, kes pealinnas Tatari tänaval Movement Tallinn vastavatud saalis enda välja töötatud ainulaadse metoodika alusel treeninguid korraldab.

Loksakatel on tõsiselt vedanud, et Viinistult pärit, kunagi Loksa Gümnaasiumis õppinud ja siit õpetaja Aarne Idavainult eluks tugeva spordipisiku kaasa saanud Asko Külmsaar ka meie spordikeskuses treeninguid juhendama hakkab.

Trennid, mis on sobilikud nii tüdrukutele, poistele, naistele kui meestele toimuvad spordikeskuse pallimängude saalis igal reedel kella 15.30-16.30. Õpilastele (7.-19. eluaastani, õpilaspileti esitamisel) on trennid tasuta, täiskasvanutel tuleb saali pääsemiseks soetada jõusaali pilet (hind 4.50).

Mis on MOVEMENT?

Võib kõlada uudsena, kuid tegelikult on see vana hea võimlemise taasavastamine – segu sportvõimlemisest, moderntantsust, joogast, kahevõitluse ja pallimängude koordinatsioonilistest drillidest ja paljust muust. Treeningu peamiseks eesmärgiks on liikuvuse ja elukvaliteedi parandamine läbi mängulise ning kohati improvisatsioonilise liikumise.

Trennides püüatakse leida tasakaalu ja kontrolli. Keha on näiliselt vaba ja rüht ilus, vajadusel valmis igal hetkel maksimumpingutuseks, näiteks bussi peale sprintima, libastudes tasakaalu säilitama või vajadusel üle aia hüppama.

Võib ka juhtuda, et treenid nagu loom, aga sportlikud tulemused ei parane. Ehk on asi ühekülgses treeningus? Praktika on näidanud, et MOVEMENT tuleb kasuks igal alal tegutsevatele sportlastele ja ka mittesportlastele. Ole sa jooksja, korvpallur, matkaja või kontorirott – keha peab olema liikuv ja valmis kõigeks!